Gulet sulara gömüldü

Gulet sulara gömüldüMarmaris ilçesinde, özel bir ahşap yatın makine dairesinde patlama meydana geldi. Patlamada teknenin altında oluşan delik nedeniyle su alan yat battı. Yatın mürettebatını ise balıkçılar kurtardı.

Olay, dün gece Marmaris'e 56 kilometre mesafedeki Bozburun Mahallesi Yeşilova körfezi açıklarında meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Fehmi Alev'e ait 14 metrelik 'Alev V' isimli ahşap yatın makine dairesinde, henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle teknenin altında büyük bir delik açıldı. Su almaya başlayan tekne yan yatarak batmaya başladı. 

Teknede bulunan Fehmi Alev ve Kaptan Samet Savaşan'ın imdadına, olay yerinden geçen bir balıkçı teknesi yetişti. Mürettebatı kurtararak tekneye alan balıkçılar, Sahil Güvenlik ekiplerine haber verdi. Bölgeye yakın Datça Sahil Güvenlik botu olay yerine hareket ederek, kurtarılan 2 denizciyi bota alıp Bozburun sahiline çıkardı. Ahşap yat ise dakikalar sonra sulara gömülerek battı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: Sabah

18.12.2014
 

Rezervasyon
HakkımızdaKurumsal Üyelikİletişim
Tüm Hakları Saklıdır. © bozburun.org