Marmaris’in en romantik yeri: Bozburun

Marmaris’in en romantik yeri: Bozburun

Vatan Gazetesi’nden Süha Derbent, bu haftaki köşesinde Marmaris’in incilerinden Bozburun’u kaleme aldı. Bölgenin en sakin ve huzurlu kasabalarından biri olarak gösterilen Bozburun'a hayran kalan Derbent, sizin için yazdı.

Bozburun'da kaldığın Sabrinas Haus, adını ilk sahibinden almış. O zamanlar pek de tanınmayan butik otel, bugün sahipleri Semra ve Mesut Gümüştaş’ın kaliteli hizmet anlayışı ile kendini özel hissetmek isteyenler için büyük bir incelikle tasarlanmış bir butik otel.

Marmaris’ten yola çıkıp harika doğa manzaraları eşliğinde geçilen karayolu ile Bozburuna’a ulaşıyorum. Küçük bir sahil kasabası olan Bozburun’da ilkokulun önünde deniz kıyısında taksiden indiğimde sahilde Sabrinas Haus’a ait bir tekne beni bekliyor. Çünkü Sabrinas Haus’a ulaşmanın en kısa ve keyifli yolu bu. Tekneye bindikten sonda kasabadan uzaklaşırken zaten fazla uzakta olmayan Sabrinas Haus’a heyecanla yaklaşıyorum. İskelede beni otelin halkla ilişkiler sorumlusu karşılıyor. Biraz erken gittiğim için odam henüz hazır değil ama cafedeki ikramlar ve sohbet odamın hazırlanış sürecini uzatmayı bile isteyeceğim kadar keyifli. Odalar muhteşem, detaylı anlatmayacağım için web’den bakın lütfen. Her birine bir çiçek adı verilmiş olan odaları gezdikçe hayran kalıyor insan. Sabrinas Haus tüm ince detaylara kadar gerçekten “butik” bir fikrin ürünü.

Odaları gezerken öğrendiğime göre dekorasyonla ilgilenen Semra Hanım’ın bugünkü Sabrinas Haus’a katkısı çok büyük. Mesut Bey’in vizyonu ile birleşince ortaya böylesine ideal bir otel çıkmış…

SÜHA DERBENT / VATAN 


HakkımızdaKurumsal Üyelikİletişim
Tüm Hakları Saklıdır. © bozburun.org