Hakkımızda

 Bozburun için bir şeyler yapmak isteyenlerin sesi olmak üzere yola çıktık!

Yıllar boyunca, sadece kendi iyiliği için değil, diğer yandan Bozburun için bir şeyler yapmak isteyen bazı insanlar tarafından çeşitli ortamlarda konuşuldu, ufaktan tasarlandı. Bozburun, daha estetik bir görünüme kavuşabilirdi. Eksiklikler daha akılcı ve kolektif bir biçimde giderilebilirdi. Yanı başımızdaki küçük ve anakaradan uzak Symi böyle güzel olabiliyorken, Bozburun da olabilirdi. İtalya'nın Portofino'su nasıl dünyaca tanınan bir sahil kasabası olabildiyse, Bozburun da olabilirdi.

Elbette bu ülkede iş şikayet etmeye gelince kimse bir diğerinden aşağı kalmaz. İşimiz şikayet etmek değil; "daha iyisini nasıl yapabiliriz"i araştırmaktır. İşte dananın kuyruğu burada kopuyor! Yıllar yılı Bozburun'da kolektif bir bilinç (diyesi; ortak iş yapabilme becerisi) oluşturamamaktan şikayet eder dururuz. Yörenin şirin ağzıyla; "Olmayınca olmayoru!" mu demek gerekir? Hayır! Olabilir, ama nasıl?

Bozburun.org bu bağlamda yıllar yılı bir şarap gibi beklemekteydi. Çıkar bir yol bulana, gerekli motivasyonu ve çaba zorunluluğunu duyana kadar. Gün bugündür! Artık gün, Bozburun'un kendisini yağmalatacak, kaderine razı olacak gün değildir. Üzerinde oynanan peşkeş, yağma ve talan oyunlarına karşı ayakta durmak, kamuoyu oluşturmak ve kendini yeniden var etmek için bütün Bozburunlular ve Bozburunseverler bir araya gelmelidir.

İşte bunun sağlanmasına yardımcı olmaktır, Bozburun.org sitesinin amacı..

Listelemek gerekirse, işte misyonumuz:
  • Bozburun'un tanıtımına katkıda bulunmak,
  • Bozburun ile ilgili tarihsel verileri toplamak, derlemek, yayınlamak,
  • Güncel veya tarihsel; bilgi, belge ve haberleri paylaşmak,
  • Bozburun'dan uzaktaki Bozburunseverlere Bozburun'u ulaştırmak,
  • Sosyal medyayı etkin olarak kullanıp bir "Bozburun cemiyeti" oluşturabilmek,
  • Meselesi Bozburun olan insanlarla birlikte, eşsiz Bozburun'u daha da güzelleştirebilmek için çaba sarf etmek, ortak akıl oluşturup birlikte iş yapabilme yeteneğini geliştirmek vs.

Açıkça belirtmek gerekirse, Bozburun hak ettiği yerde değil! Burada kastedilen şey asla gereksiz yere yapılaşma ya da daha fazla para değil. Yağma ve talana açılmadan, doğallığını kaybetmeden, beton yığını olmadan; Bozburun'un bugünkünden daha güzel görünmesi, daha modern bir yapıda olması ve kendisini daha iyi ifade etmesi, dünyaca tanınması mümkündür.

Neden kurumsal üyelik sistemi var?

Çünkü yukarıda bahsettiğimiz işleri yapabilmenin bir karşılığı var! Ne yazık ki, günümüzde "biz ortak fayda için şu şu işleri yapacağız, bize yardımcı olun!" demenin karşılığı yok. Dolayısıyla Bozburun.org, hem Bozburun'daki işletmelere bir reklam desteği sağlayarak onlara fayda sağlayacak, hem de buradan kazandıklarıyla Bozburun'un geleceğine yatırım yapacak bir yaklaşım ihtiyacı içindeydi.

Bozburun'un çağ atlaması, Türkiye için örnek olması hiç de mucizelere bağlı değil. Bir kaç küçük adım, özverili Bozburunseverlerin bir araya gelmesi yeterli!

Başka bir Bozburun mümkün!


HakkımızdaKurumsal Üyelikİletişim
Tüm Hakları Saklıdır. © bozburun.org